09-26-2022, 03:49 PM
I thought about throwing in some crackers. They'd have to be individually wrapped with a low unit cost.
I'd have to sell the Vienna sausages for a buck anyway. The 12-pack costs over $8, or more than 66 cents a can. Price points go in 25 cent increments in this racket, but 75 cents doesn't leave much of a margin, especially with crackers thrown in.
I'd have to sell the Vienna sausages for a buck anyway. The 12-pack costs over $8, or more than 66 cents a can. Price points go in 25 cent increments in this racket, but 75 cents doesn't leave much of a margin, especially with crackers thrown in.